papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

zabawki do ogrodu
Dom

Najlepsze rodzaje zabawek do ogrodu

Każdy, kto tylko ma swój własny ogród, powinien jak najlepiej go wykorzystać. A można to zrobić w prosty sposób. Wystarczy stworzyć z niego przestrzeń, która będzie później użytkowana zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci. Maluchy można zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu poprzez zastosowanie specjalnych atrakcji zapewniających im świetną rozrywkę. Wystarczy więc zainwestować w pewne zabawki do ogrodu i umieścić je na własnym podwórku. A takie rzeczy nie muszą być drogie. W tym tekście prezentujemy przykłady absolutnie najlepszych zabawek dla dzieci.

Pierwsza taka rzecz to oczywiście piaskownica. Bez niej żadna zabawa na podwórku nie byłaby przecież udana, bo nie bez powodu to właśnie piaskownice pojawiają się na wszystkich placach zabawach – tych osiedlowych i tych występujących przy szkołach bądź przedszkolach. Piaskownice uwielbiane są przez wszystkie maluchy. To elementy dość niedrogie, kosztujące zwykle niewiele ponad sto złotych, które wystarczy wypełnić piaskiem i umieścić w nich jakieś dodatkowe akcesoria (np. łopatki bądź wiaderka), aby zagwarantować pociechom zabawę na długie godziny. Aby jednak piaskownica zbyt szybko się nie brudziła, warto otoczyć ją jakąś folią ochronną. Zabezpieczy ona sam piasek przez zanieczyszczeniem. A to ważne, aby przestrzeń do zabawy była higieniczna i bezpieczna dla malców.

Równie świetnymi zabawkami co piaskownice są huśtawki oraz zjeżdżalnie. Akurat te dwa typy produktów można zaliczyć do jednej grupy, gdyż zwykle występują one razem. Zjeżdżalnie wykonywane są z różnych materiałów. Mogą być metalowe, plastikowe albo drewniane. Przeważnie dość dobrze wytrzymują nawet większe obciążenia i mogą być używane przez nieco starsze już dzieci. Te najlepsze – zwykle metalowe bądź drewniane – wykazują się niesamowitą wytrzymałością. Za sprawą solidnego wykonania mogą się na nich bawić nawet osoby dorosłe! A to ważne, by zabawki do ogrodu były użytkowane przez wszystkich członków rodziny. Maluchy na ogół uwielbiają bawić się wspólnie ze swoimi rodzicami. Taki czas spędzony w gronie rodzinnym zawsze pozytywnie wpływa na relacje.

W okresie letnim warto natomiast pomyśleć o umieszczeniu w ogrodzie pewnej zabawki „specjalnej” i dość sezonowej, jaką jest basen ogrodowy. Nie musi to być nic dużego. Nawet stosunkowo niewielki basenik zagwarantuje dzieciakom olbrzymią frajdę i pozwoli im w pełni wykorzystać letnie upalne dni. Dorośli też na pewno chętnie skorzystają z niego podczas upałów, chłodząc stopy w lodowatej wodzie.