papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

co zrobić ze słoika
Dom

Słoik to podstawa

Kto by pomyślał, że zwykły słoik może być doskonałą bazą do zrobienia bardzo ciekawych i jednocześnie estetycznych przedmiotów? Okazuje się, że ludzie mają bardzo ciekawe pomysły. Wyrzucamy całą masę różnych rzeczy, a bardzo często okazuje się, że można dać im drugie życie. Oczywiście, że w niniejszym artykule nie omówimy wszystkich pomysłów na wykorzystanie tego prostego naczynia, ale przynajmniej kilkoma podzielimy się. A co zrobić ze słoika? Na pewno można z niego wyczarować wazon na kwiaty. Nie trzeba go nawet jakoś specjalnie oklejać czy malować,a jedynie na gwincie zawiązać wstążkę i gotowe. Inny pomysł na wykorzystanie słoika to zrobienie z niego pojemnika na pędzle. W zakrętce słoika wycinamy górę, zostawiając jedynie jej część na gwincie i już. Zwykły słoik to doskonały sposób na przechowywanie np. łazienkowych drobiazgów. Tym razem może pomalujmy słoik tak, aby dopasować go do wnętrza i już mamy świetną ozdobę, a jednocześnie nader funkcjonalną rzecz.
A jeszcze inne pomysły na to, co zrobić ze słoika? A może skarbonkę? W zakrętce wystarczy tylko wyciąć odpowiedni otwór i oryginalna skarbonka gotowa. Oczywiście można ją jeszcze jakoś ozdobić, ale nie jest to konieczne.
Dobrym pomysłem na wykorzystanie słoików jest potraktowanie ich jako naczyń do picia. W zakrętce słoika robimy okrągły otwór – taki, żeby można było włożyć przez niego słomkę i mamy oryginalną „szklankę”. Jeśli nawet zbije się, nie będzie jej szkoda, wszak zastawa nie zdekompletuje się, bo w każdej chwili można zrobić kolejną sztukę.
Słoik może również stać się świecznikiem. Wlewamy do niego rozpuszczony wosk, w środku umieszczamy knot i jest świecznik czy jak kto woli, świeca. A skoro już jesteśmy przy tej kwestii, to warto podpowiedzieć, że słoiki to doskonałe obudowy lamp. Słoikowa lampa na pewno doda uroku wnętrzu. Co więcej, zainspirujemy w ten sposób naszych znajomych, którzy na pewno pójdą w nasze ślady.Ze słoika można zrobić fajny pojemnik na mydło. W wieczku wystarczy wywiercić otwór i umieścić w nim dyfuzor, który pozyskamy ze sklepowego mydła w płynie. Nie trzeba w ten sposób wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy na pojemniki na mydło.
Słoików w roli słoików oczywiście nie może zabraknąć w kuchni. Mianowicie, używajmy ich do przechowywania makaronu, mąki czy cukru. Można tak wypełnione słoiki wstawić do półek, ale można też potraktować je jako kuchenną ozdobę. Warto wybrać duże, ładne słoiki i ustawić je na odpowiednim blacie, a z całą pewnością będą dodawać uroku.
To tylko kilka pomysłów na wykorzystanie słoików, ale możliwości w tym względzie są prawie nieograniczone.