papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

Lakiery hybrydowe
Lifestyle

Lakiery hybrydowe i ich rodzaje

Popularne hybrydy znane są praktycznie każdej kobiecie, pomimo że nie każda chce je mieć. Niektórzy uważają jednak, iż jest to tylko kwestia czasu, gdyż paznokcie hybrydowe są bardzo wygodne, co z pewnością potwierdzą wszystkie ich posiadaczki. Lakiery hybrydowe takie jak te dostępne na stronie Cuccio są trwałe, a nakładanie ich na płytkę sprawia, iż paznokcie stają się twarde i odporne na wiele uszkodzeń mechanicznych. I co najważniejsze, nie odpryskują. Czym różnią się lakiery hybrydowe od tradycyjnych? Jakie ich rodzaje można wyróżnić?

Różnice między lakierami hybrydowymi a tradycyjnymi

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z manicure hybrydowym, z pewnością zastanawiają się, czym taka forma stylizowania paznokci różni się od malowania ich tradycyjnymi lakierami. Przybliżamy zatem kilka najważniejszych różnic, które już na początku stawiają lakiery hybrydowe nad zwykłymi.

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli trwałości. Właściwie nałożone lakiery hybrydowe mogą wytrzymać na paznokciach 3-4 tygodni od chwili nałożenia, co w porównaniu do zwykłych stanowi wręcz diametralną różnicę. Ponadto manicure hybrydowy z uwagi na swoje właściwości pozostaje odporny na uszkodzenia. Nie trzeba się zatem obawiać odpadającego lakieru, odprysków czy zarysowań. To jednak oczywiście nie wszystko.

Pod lakier hybrydowy nakłada się specjalną bazę, na sam koniec stylizacji zaś lakier zostaje pokryty środkiem nabłyszczającym, czyli inaczej topem hybrydowym. I to właśnie jeden z najważniejszych kluczy do sukcesu. Z jakich względów? Ponieważ wysokiej jakości top do hybryd nabłyszcza długotrwale paznokcie. Dlatego też nie trzeba się obawiać, iż na drugi dzień lakier ulegnie zmatowieniu.

Jakie rodzaje lakierów hybrydowych można wyróżnić?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów hybrydowych, dlatego czasami ciężko się zdecydować. Jednakże najważniejszym kryterium rodzajowym pozostaje podział na Top Coat, kolor oraz bazę. Są to wszystkie warstwy manicure, które trzeba nałożyć w wybranej kolejności. Nie ma oczywiście konieczności kupowania trzech lakierów. Producenci oferują nam na szczęście także lakiery hybrydowe w wersji 3w1.

Oferowane lakiery hybrydowe różnić się mogą też kolorystyką czy pojemnością buteleczek. Poza tym, oprócz jednolitych typowo błyszczących lakierów, możemy nabyć różne brokaty, maty czy zmodyfikowane wersje np. z efektem tzw. kociego oka lub też transparentne. Idealnym dodatkiem do hybryd są różnego typu pyłki, sypkie brokaty, diamenciki oraz naklejki, które zwiększają atrakcyjność tradycyjnego manicure hybrydowego.