papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

Greckie kosmetyki
Dom

Greckie kosmetyki z wodą wulkaniczną – co to takiego?

Kosmetyki naturalne stają się coraz bardziej popularne. I dobrze, gdyż ich używanie zapewnia sporo korzyści. Produkty o pochodzeniu organicznym odznaczają się skutecznością i prostotą działania zawartych w nich składników aktywnych. Jedną z propozycji są kosmetyki profesjonalne z dodatkiem wody wulkanicznej. Czym właściwie są i dlaczego warto ich używać?

Kosmetyki naturalne – co przemawia za ich stosowaniem?

Kosmetyki naturalne charakteryzują się prostym i sprawdzonym składem. Bazują na składnikach o pochodzeniu roślinnym i na surowcach mineralnych. Nie zawierają zaś szkodliwych substancji takich jak PEG-i, glikole, SLS-y czy parabeny. Dlatego też są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej i alergicznej skórze.

Naturalne kosmetyki są najzwyczajniej bezpieczne dla skóry, a do tego bardzo dobrze ją oczyszczają, odżywiają i oczyszczają. Nierzadko odznaczają się uniwersalnością użycia. Ponadto, w większości wypadków produkowane są z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i umieszcza się je w ekologicznych opakowaniach.

Woda wulkaniczna w kosmetykach

Woda wulkaniczna będąca składnikiem kosmetyków odznacza się bogactwem minerałów i mikroelementów, takich jak krzemionka, wapń, potas czy magnez. Dzięki czemu może się przyczyniać do wzmocnienia bariery ochronnej naszej skóry. Woda wulkaniczna powstaje na skutek naturalnej filtracji, w czasie kiedy deszcz przesiąka powoli przez skały wulkaniczne. Ten właśnie proces odpowiedzialny jest za unikatowy skład mineralny tej niepowtarzalnej wody. Wykazuje się przede wszystkim właściwościami regeneracyjnymi i wspiera remineralizację skóry.

Naturalne kosmetyki profesjonalne z wodą wulkaniczną

Grecja jest krajem, gdzie występują liczne wulkany. Kojarzone są najczęściej z wybuchami, nie zaś z kosmetykami. Tak się jednakże składa, iż woda wulkaniczna, przefiltrowana poprzez różne warstwy skał, bogata jest w wiele związków mineralnych i elektrolitów. To zaś przekłada się na liczne właściwości zdrowotne oraz pielęgnacyjne. To właśnie woda wulkaniczna stanowi najważniejszy składnik wielu kosmetyków profesjonalnych.

Poszczególne greckie kosmetyki przeznaczone są dla skóry problematycznej, podrażnionej, wrażliwej czy suchej. Poleca się je przede wszystkim osobom o skórze skłonnej do egzemy, łuszczycy, atopii czy po prostu wrażliwej. Poza wodą wulkaniczną takie kosmetyki zawierają też olej winogronowy, oliwę z oliwek, masło shea, ekstrakty z zielonej herbaty, aloesu, nagietka, jak również liczne witaminy i wiele składników mających organiczne pochodzenie.