papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

biżuteria ślubna
Moda

Biżuteria ślubna – co trzeba o niej wiedzieć?

Ślub jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby był to dzień idealny pod każdym względem. Nie tylko miejsca jego realizacji, lecz również stroju, w którym będzie się brało w nim udział. Szczególnie mocno jest to widoczne na przykładzie kobiecej biżuterii ślubnej. Niestety nie każdy wie, jak się ją powinno dobierać i jakimi cechami powinna się taka biżuteria charakteryzować. Co trzeba wiedzieć o ślubnej biżuterii?

Złoto czy srebro?

Biżuteria ślubna może występować w wielu wersjach, odmianach, czy też stylach wykonania. Zanim jednak przejdzie się do tych najważniejszych i najbardziej szczegółowych jej parametrów, najpierw warto poważnie się zastanowić nad zupełnymi podstawami, czyli nad tym, czy ma ona być wykonana ze złota, czy też może jednak ze srebra? Czym się charakteryzuje biżuteria wykonana z jednego i drugiego materiału? Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza, niż się może wydawać. Wszystko bowiem zależy od tego, jakiego koloru jest suknia ślubna czy też bukiet ślubny. Jeśli znajdują się na nich elementy w kolorze srebrnym, to oczywiste jest, że również biżuteria musi być wykonana z tego kruszcu. Podobnie, jeśli suknia będzie uszyta ze śnieżnobiałego materiału, to również biżuteria powinna być srebrna. Jeśli jednak suknia zrobiona została z nieco ciemniejszych materiałów, czyli np. w kolorze ecru lub tez ivory, to rewelacyjnie całą stylizację uzupełni biżuteria wykonana ze złota, taka jak np. złoty pierścionek zaręczynowy.

Szeroki wybór modeli i opcja zamówienia online dostępna na tej stronie: https://luva.pl/zlote-pierscionki-zareczynowe

Elementy biżuterii ślubnej

Oczywiście wybieranie biżuterii nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego, czy będzie ona zrobiona ze złota, czy też ze srebra. Kluczowe również jest to, o jakiej w ogóle biżuterii mowa. Jak bowiem każdy wie, przyjmować ona może naprawdę wiele postaci. Czym warto się jednak zainteresować, jeśli chodzi o biżuterię ślubną? W końcu nie każda na taką okazję będzie odpowiednia. Zdecydowanie najbardziej podstawowym elementem ślubnej biżuterii są oczywiście kolczyki. Z jakiego powodu cieszą się ona na ślubach tak ogromną popularnością? Stoi za tym fakt, że pasują one w idealny sposób do właściwie każdej sukni ślubnej. Bez względu na to, jak będzie ona wykonana, jaki będzie jej krój czy też kolor, kolczyki to element, który sprawdzi się zawsze doskonale. Oczywiście nie oznacza to tego, że można w przypadku kolczyków zastosować każdy model bez większego zastanowienia się nad jego typem. Przykładowo kolczyki długie powinno się zestawiać z suknią, która posiada zabudowany dekolt. Innego typu bardzo ciekawym elementem biżuterii ślubnej jest naszyjnik. Choć jest on bardzo ciekawy i pięknie się prezentuje, to jednak pamiętać trzeba, że nie jest tak uniwersalny jak kolczyki i powinno się go stosować jedynie w przypadku konkretnych kreacji. Jeśli suknia jest mocno zabudowana, to naszyjnik nie powinien się na niej znajdować. Jeśli jednak będzie się miało na sobie suknie z otwartym dekoltem, to naszyjnik jak najbardziej będzie tu dobrym pomysłem. Jeszcze innym, bardzo ciekawym elementem ślubnej biżuterii jest bransoletka. Nie jest ona tak popularna jak kolczyki, czy też nawet naszyjnik, lecz w określonych sytuacjach warto o niej pomyśleć. Szczególnie wtedy, gdy suknia nie będzie posiadała długich, zakrywających nadgarstków rękawów. Co jednak bardzo ważne, jeśli chce się użyć bransoletki, muszą one być wykonane w tym samym stylu, co kolczyki. Oba te element muszą ze sobą ściśle korespondować, jeśli ma być osiągnięty pożądany efekt.

Podsumowanie

Choć wybranie odpowiedniej biżuterii ślubnej nie jest proste, to jednak warto wziąć ten trud na siebie, ponieważ efekt wizualny ślubnej kreacji będzie z pewnością znacznie lepszy, jeśli tylko biżuteria zostanie dobrze dobrana i w odpowiedni sposób użyta. Warto skorzystać z pomocy ekspertów od biżuterii ślubnej, takich jak LUVA.