papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

jak zrobić kule do kąpieli
Dom

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiel potrafi być tym wyjątkowym punktem w ciągu dnia, który zapewnia ciału i duszy błogi relaks. Od czasu do czasu powinnaś pozwolić sobie właśnie na taki relaks. Po całym tygodniu ciężkiej pracy zaszyj się w łazience przynajmniej na tę jedną godzinę i ciesz się każdą chwilą spędzoną w wannie, napawając się przyjemnymi aromatami dochodzącymi z wody. Taki relaks umożliwią ci zapachowe kule do kąpieli. A możesz wykonać je sama! Zaraz dowiesz się, jak zrobić kule do kąpieli, które doskonale zastąpią ci wszystkie drogeryjne płyny, mydła i inne tego typu produkty o wątpliwej jakości składach, często wypełnianych chemicznymi dodatkami.

Aby przygotować sobie takie kule, najpierw musisz skompletować wszystkie niezbędne składające się na nie produkty. Udaj się więc do sklepu i zaopatrz się w klasyczną oliwkę dla dzieci (opcjonalnie oliwę z oliwek), sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy, suszoną lawendę oraz ulubiony olejek zapachowy. Opcjonalnie możesz też zastosować jakiś naturalny barwnik, który zapewni twoim kąpielowym kulom przepiękny mocny kolor. Oczywiście przyda ci się również jakaś specjalna foremka do kul. Jeżeli nie chcesz jednak inwestować w taki produkt, śmiało zastąp go zwykłymi foremkami przeznaczonymi do tworzenia kostek lodu.

Jak zrobić kule do kąpieli? Cały proces rozpocznij od wymieszania w czystym naczyniu dwóch szklanek sody oczyszczonej z jedną szklanką kwasku cytrynowego. Dolej kilka łyżek oliwki i wszystko bardzo dokładnie ze sobą wymieszaj. Jeżeli chcesz użyć barwnika, możesz go zastosować właśnie teraz. Kilka jego kropli wystarczy do tego, aby masa uzyskała nowy odcień. Teraz zacznij powoli spryskiwać proszek zwykłą wodą, używając do tego celu dowolnej butelki z atomizerem. Rób to jednak na spokojnie. Nie możesz przesadzić z ilością wody. Masa musi być zbita. Na sam koniec dodaj do niej jeszcze niewielką ilość olejku zapachowego i oczywiście głównego bohatera, czyli suszoną lawendę. Wszystko wymieszaj w dłoniach. Gotową masę przełóż do foremek na kule albo do foremek na kostki lodu i przechowuj w suchym miejscu. Kule już po kilku godzinach powinny być gotowe do użytku – umieść jedną z nich w gorącej wodzie i ciesz się odprężającą i pielęgnującą kąpielą!

A dlaczego warto przygotować sobie takie zapachowe kule? Bo naprawdę fantastycznie wpływają one na skórę i działają dużo lepiej od większości drogeryjnych kosmetyków. Za sprawą dodatku oliwki i olejku kąpiel nie będzie wysuszać twojego ciała, a wręcz je świetnie nawilży i efektywnie wypielęgnuje.