papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

jak zrobić torebkę na prezent
Moda

Jak zrobić prostą torebkę na prezent?

Prezent dla solenizanta został już przygotowany, ale właśnie zorientowałeś się, że nie masz w domu żadnej eleganckiej torebki, ani nawet zwykłego papierowego kartonika, do którego mógłbyś go zapakować? Jeszcze nic straconego. Akurat z tej sytuacji możesz wyjść obronną ręką, w przeciągu kilku minut wykonując torebkę na prezent zupełnie własnoręcznie. Oczywiście będziesz do niej potrzebować kilku akcesoriów, ale jeśli dobrze przeszukasz swoje szafki czy piwnicę, na pewno wszystko tam znajdziesz. To jak zrobić torebkę na prezent? Postępuj zgodnie z instrukcjami, które znajdziesz poniżej, a twój podarunek zyska przepiękną oprawę, która nawet nabierze dodatkowej wartości za sprawą tego, że sam ją wykonasz.

Rzeczy, które będą ci potrzebne do wykonania torebki na prezent to: papierowa serwetka w dowolnym kolorze, klasyczny papier ozdobny (najlepszy będzie ten biały bądź szary), dowolna wąska lub szersza wstążeczka oraz jakiś mocny klej. Od razu bierzemy się do pracy. Z dekoracyjnego papieru wytnij równo większy prostokąt, a następnie złóż go do środka i sklej jego złożone boki w samym centrum przy pomocy kleju. Teraz zagnij papier na jednym krótszym krańcu. Przypomnij sobie, jak wyglądają dna w ozdobnych torebkach na prezenty i spróbuj wykonać dokładnie coś takiego. Gdy dół twojej własnej torby będzie już gotowy, mocno go zaklej, aby prezent nie wypadł. Tak naprawdę torba jest już prawie gotowa. Możesz jeszcze tylko przyczepić do niej od góry ozdobną serwetkę i przewiązać ją kolorową wstążką, aby nadać jej bardziej uroczystego i eleganckiego wyglądu. Na papierze możesz też coś własnoręcznie napisać albo narysować. Dzięki temu torba nabierze unikalnego charakteru. Taka personalizacja w przypadku prezentów jest jak najbardziej wskazana.

Wiesz już, jak zrobić torebkę na prezent w przypadku gdy akurat zapomnisz ją kupić. W rzeczywistości jednak poniższy schemat możesz dowolnie zmieniać i tak nim manewrować, aby za każdym razem osiągnąć nieco inny efekt. Niekoniecznie musisz używać zwykłego białego papieru. Jeżeli akurat czymś takim nie dysponujesz, skorzystaj z kolorowego bloku technicznego albo nawet… kawałka mocniejszego i sztywniejszego materiału, który też może szybko przyjąć formę torby na prezent. Na wszelki wypadek zawsze jednak powinieneś mieć pod ręką w domu jakieś kartony. Zostawiaj więc opakowania po kupionych butach, aby później szybko przerabiać je w pudełka na prezenty. Kartonik wystarczy tylko obkleić jakimś ładnym papierem, aby stał się on atrakcyjną częścią urodzinowego podarunku.