papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

kurtki wiosenne
Moda

Tanie kurtki na wiosnę

Jakoś tak się przyjęło, że tylko te drogie ubrania mogą być ubraniami modnymi i atrakcyjnymi. Ceny odzieży damskiej już w dawnych latach były dość wysokie, a teraz wyglądają jeszcze gorzej. Najzwyklejsze w świecie kurtki na wiosnę wykonane z kiepskiego jeansu czy różnych sztucznych materiałów w normalnych ofertach kosztują zawsze przynajmniej te sto pięćdziesiąt złotych. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zaszaleć i uzyskać ciuch znanego projektanta lub popularnej marki, musisz pogodzić się z utratą nawet trzystu czy czterystu złotych. Chcąc wyposażyć szafę w nową odzież wierzchnią, trzeba by na nią wydać ładnych kilka tysięcy złotych. Czy rzeczywiście jest to jednak konieczne? Czy przypadkiem kurtki wiosenne nie mogą być tańsze? Oczywiście mogą. Wszystko jest bowiem kwestią odpowiednich wyborów. A każda kobieta jest w stanie zagwarantować sobie stylowy i świetny wygląd stosunkowo niskim kosztem.

Przede wszystkim zamiast myśleć o zakupach, zastanów się nad tym, czy przypadkiem nie masz w swojej szafie jakichś starszych, nienoszonych od dłuższego czasu kurtek bądź płaszczyków, o których totalnie zapomniałaś, a które wciąż jeszcze spokojnie nadają się do noszenia. Konsumpcjonizm nie jest niczym dobrym. A niestety wszyscy teraz za nim podążamy, przez co bezustannie wydajemy pieniądze na nowe ciuchy i wcale ich później nie nosimy, bo nie potrafimy ich nawet dostrzec w szafach wypełnionych setką różnorodnych ubrań. Przyjrzyj się swojej garderobie. Możesz nawet w wolnym dniu całkowicie ją uporządkować, wyciągając z niej wszystkie rzeczy i je dokładnie oraz szczegółowo sprawdzając. Bardzo możliwe, że w ten sposób natkniesz się właśnie na zapomniane już kurtki wiosenne. Odkryjesz coś, czego wcześniej nie chciałaś nosić, a co w tym momencie znów wróciło do łask i ponownie zostało uznane za modne. A nawet jeśli uznasz tę swoją starszą odzież wierzchnią za mało atrakcyjną, wystarczy że delikatnie ją zmienisz, aby efektownie ją odmienić. Możesz np. skrócić kurtkę u krawcowej albo doczepić do niej jakieś naszywki czy dżety bądź ćwieki. W ten sposób niskim kosztem zapewnisz sobie zupełnie nowe, bardzo oryginalne i totalnie odjechane ubranie!

Jeżeli jednak krawiectwo jest ci obce i nie masz za bardzo ochoty na wyszukiwanie, zmienianie i przerabianie swoich starych ciuchów, poluj na kurtki na wiosnę podczas wyprzedaży. Szukaj ubrań na promocjach. Dzięki temu będziesz płacić za nie dużo mniej niż normalnie. Możesz też przejść się czasem do lumpeksów i przekonać się do odzieży używanej.