papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

spodnie dresowe damskie
Moda

Jak nosić dres i dlaczego warto to robić?

Spodnie dresowe przestały być już traktowane wyłącznie jak typowa odzież sportowa. Od czasu do czasu przewijają się nawet na czerwonych dywanach. Bywają łączone z eleganckimi bluzkami, marynarkami czy nawet butami na wyższych obcasach bądź szpilkami. Odważniejsze kobiety śmiało zakładają je na różne ważniejsze okazje, nieraz tworząc z nich nawet stylizacje randkowe czy te… weselne! Ogólnie rzecz biorąc wygodne i po prostu ładne spodnie dresowe damskie powinny występować w każdej garderobie i to niezależnie od tego, jaki styl w niej przeważa. Dres przyda się dosłownie każdemu. Wszystkie kobiety znajdą dla niego liczne zastosowania.

W modzie damskiej odzież sportowa zaczęła zresztą odgrywać znaczącą rolę. Nie jest już zakładana wyłącznie na siłownię i wykorzystywana podczas ćwiczeń. To odzież naprawdę wielofunkcyjna i uniwersalna. Oczywiście jak najbardziej można w niej wylegiwać się podczas wolnych dni na kanapie, chodzić na spacery z dziećmi czy psem albo po prostu uprawiać różne dyscypliny sportowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by posiadany już dres wykorzystać także przy innych okazjach. Projektanci i styliści sami do tego zachęcają. Pokazują, że dres może być i kobiecy, i elegancki, i bardzo stylowy. Idąc tym tropem, projektanci postanowili totalnie zmienić jego oblicze. Dzisiaj dres nie musi już przypominać workowatego bezkształtnego ubrania. Może wejść w rolę wyjątkowo stylowej odzieży na miarę klasycznych dżinsów, spódnic czy modnych szortów wykonywanych z naturalnej skóry.

Jeżeli jednak stylizacja ze spodniami dresowymi ma wyglądać dobrze, musi zostać odpowiednio przygotowana. Z jakimi ubraniami, butami i dodatkowymi akcesoriami można więc nosić śmiało stylowe spodnie dresowe damskie? Pierwsza propozycja to ich duet z koszulą. Nie mówimy tu jednak o koszulach ultra eleganckich, wykonywanych ze sztywnych materiałów i noszonych głównie w pracy, ale o tych bardziej dziennych, tworzonych z lejących się tkanin, czyli np. lnu bądź nawet zwykłej bawełny. Spodnie dresowe świetnie wyglądają też w połączeniu z krótkimi topami. Jako że zwykle mają teraz podwyższony stan, śmiało można je założyć do bluzki kończącej się na wysokości pępka. Takie stylizacje pokochały wszystkie młode dziewczyny. Aby stworzyć z nich kompletny strój, warto jeszcze dodać do nich dżinsową katanę bądź krótszą skórzaną kurtkę, sportowe trampki oraz srebrną biżuterię. Oczywistym zestawem będzie natomiast ten stworzony z dresów i bluzy bądź t-shirtu. Taki komplet idealnie sprawdzi się przy ćwiczeniach.