papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

sandały damskie
Moda

Jak przygotować letnią stylizację z sukienką?

Moda na lato nie tyczy się tylko i wyłącznie samego ubioru. Na twój końcowy wygląd olbrzymi wpływ mają nawet te drobne i teoretycznie mało znaczące szczegóły, takie jak chociażby fryzura czy makijaż. Tak jak i większość kobiet, zimą i jesienią stawiasz zapewne na mocniejsze podkłady. Używasz cięższych kosmetyków, bo po prostu wiesz, że nawet pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych nie zostaną one starte z twojej twarzy. Letnia aura rządzi się jednak swoimi prawami. Gdy na dworze jest gorąco, naprawdę trudno wyjść z domu w bardzo mocnym makijażu i rozpuszczonych długich włosach. Pewne detale pomogą ci natomiast poczuć się dużo swobodniej i wygodniej. Przy okazji staną się też dodatkową ozdobą do całego stroju. Nawet makijaż jest w stanie uzupełnić sukienkę na lato równie dobrze co sandały damskie na wyższym obcasie, bransoletka zdobiona muszelkami czy opaska pokryte długim sznurem drobnych perełek.

Latem postaw na naturalny wygląd, przynajmniej w kontekście makijażu. Używaj takich produktów, które pozostaną zupełnie obojętne na działanie wysokich temperatur i promieni słonecznych. Najlepiej by było, gdybyś całkowicie zrezygnowała z pudrów i podkładów. Jeżeli jednak musisz chociażby wyrównać koloryt swojej cery, zastosuj krem BB, który nawet wtedy, gdy zacznie się delikatnie ścierać, nie pozostawi po sobie brzydkich plam i nie będzie odznaczać się na skórze. A co z fryzurą? O niej zadecydują sukienki na lato. Jeżeli wybrałaś model dość zabudowany, czyli np. ten z delikatnym półgolfem, włosy powinnaś spiąć u góry, aby nie zasłaniały one sukienki. W przypadku fasonów z większymi dekoltami warto natomiast postawić na delikatne fale. Włosy możesz zakręcić lokówką bądź nawet prostownicą, a następnie spryskać je lakierem, by przez długi czas utrzymały nadaną im formę.

Gdy makijaż i fryzura zostały już wykonane, pora założyć sandały damskie, brać w dłoń torebkę i ruszać na miasto! Bo pamiętaj, że te dodatki też jednak mają spory wpływ na ostateczną prezencję stylizacji. Sukienka na ogół gra pierwsze skrzypce w całym stroju, jednakże akcesoria mogą pięknie ją dopełnić albo nawet całkowicie odmienić jej charakter. Nawet latem nie musisz rezygnować z ciężkich, ciemnych i nieco mrocznych dodatków. Jeżeli doskonale wpisują się one w twój indywidualny styl, noś je śmiało i dobieraj do lekkich letnich sukienek. Proste delikatne kreacje nieraz wręcz proszą się o jakieś przełamanie, które zapewni im zarówno wyższy czarny but na grubej platformie, jak i metaliczna biżuteria.