papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

Lifestyle Moda

3 kroki do doboru idealnego rozmiaru biustonosza

Biustonosz to bardzo ważny element damskiej bielizny. Trudno w to uwierzyć, ale większość kobiet ma poważne problemy z tym, aby samodzielnie i prawidłowo dopasować biustonosz do swojego biustu. Efektem tego jest dyskomfort wynikający z chodzenia w źle dobranym staniku, a czasami również poważne powikłania zdrowotne. Aby ułatwić wam wybór stanika, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Rozmiar miseczki i obwodu pod biustem

Pierwsze, a zarazem niezbędne i podstawowe dane dotyczą wielkości miseczki oraz obwodu pod biustem. Pozwoli to wskazać te biustonosze, które rozmiarowo będą najlepiej dopasowane do piersi. Niestety zdecydowana większość pań poprzestaje wyłącznie na tym, zapominając że jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia, jeśli chodzi o wybór właściwego biustonosza.

Fason biustonosza

Kształt piersi powinien wyznaczać to, na jaki model i krój biustonosza się zdecydujemy. Do wyboru mamy bowiem bardotki, miseczki pełne, biustonosze koronkowe, sportowe i wiele innych. To jaki wybierzemy nie może być dziełem przypadku lub wyboru dokonanego pod wpływem emocji. Od tego będzie bowiem zależeć nie tylko nasz komfort, ale również to jak w biustonoszu będziemy wyglądać i jak będziemy się w nim czuć.

Marka biustonosza

Staniki damskie można kupić już za 20 złotych, 200 złotych, a nawet i 400 złotych. Cena wynika przede wszystkim z marki producenta. Najtańsze biustonosze to oczywiście produkcja azjatycka, nie mająca wiele wspólnego z jakością. Są to biustonosze budżetowe, oferowane w sprzedaży sklepów wielkopowierzchniowych, a także na straganach i bazarach. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać ładnie, ale komfort, który dają piersiom jest na bardzo niskim poziomie. W wielu przypadkach może dochodzić nawet do bolesnych podrażnień, wynikających z przebicia się drutu podtrzymującego miseczki na zewnątrz. Kupno dobrej jakości biustonosza to jedna z najlepszych rzeczy, które można zrobić dla swojego zdrowia. Chętnie byś kupiła sobie nowy stanik, ale nie masz pieniędzy na taki duży wydatek? Od tego jest kredyt gotówkowy, abyś mogła cieszyć się komfortem, na który zasługujesz!