papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

łóżko diy
Dom

Ciekawe pomysły na łóżka DIY

Łóżko nie musi być zupełnie nowe, by było ładne, praktyczne i wygodne. Zamiast kupować nowe meble i płacić za nie olbrzymie pieniądze, warto pomyśleć o tym, by przynajmniej część z nich wykonać samodzielnie. Da się to uczynić! Łóżko DIY to nie tylko szansa na zaoszczędzenie pieniędzy, ale też i świetny sposób na praktyczne wykorzystanie wolnego czasu oraz czerpanie sporej frajdy z majsterkowania. Takim zadaniem na pewno chętnie zajmą się wszyscy mężczyźni. Satysfakcja po realizacji projektu gwarantowana!

Do samodzielnego wykonania łóżka można wykorzystać po prostu palety. To znakomity materiał, który już kilka ładnych lat temu zagościł polskich w domach i póki co nie zamierza ich opuszczać. Z palet tworzy się przeróżne odmiany mebli. Najczęściej są to huśtawki bądź stoliki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować z nich wykonać właśnie łóżko. To wręcz doskonały pomysł. Materiałów niezbędnych do realizacji projektu nie trzeba wcale szukać w sklepach budowlanych, bo znacznie taniej można je dostać chociażby na popularnych skupach palet. Przez zajęciem się za główną pracę należy jednak ustalić swój plan działania. Trzeba określić, z ilu dokładnie palet ma się składać łóżko, wybrać dla niego typ wykończenia oraz ustalić jego kolor. Następnie wystarczy zaopatrzyć się w palety, farby oraz papier ścierny i brać się do działania. Poszczególne elementy nowego mebla wystarczy łączyć ze sobą przy użyciu taśm zaciskowych. Opcjonalnie można też zastosować klasyczne śrubki, mocując je do palet przy pomocy wiertarki.

Z kolei samą ramę łóżka można wykonać po prostu z rur! Materiał ten nie musi mieć nawet idealnego stanu. Spokojnie można więc zużytkować rury lekko podniszczone i już odrapane, gdyż nadadzą one meblowi znacznie ciekawszego klimatu. Wykonane z nich łóżko DIY idealnie nada się do wnętrz w stylu industrialnym. Samo w sobie będzie mieć już zresztą właśnie taki nieco pofabryczny charakter. Rama utworzona z metalowych rur może zostać połączona z elementami wyciągniętymi ze starego łóżka, chociażby tymi wykonanymi z klasycznego drewna. Do zespolenia ze sobą poszczególnych segmentów niezbędne są jednak pewne specjalistyczne narzędzia i… praktyczne umiejętności, których przeciętny człowiek raczej nie posiada. Warto więc akurat w tym przypadku skorzystać z pomocy jakiegoś fachowca. Doświadczony spawacz poradzi sobie z połączeniem kilku różnych elementów w przeciągu dosłownie krótkiego kwadransa i na pewno nie weźmie za tą robotę jakichś szczególnie dużych pieniędzy.