papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

antykoncepcja
Lifestyle

Dlaczego warto stosować implanty antykoncepcyjne?

Implant antykoncepcyjny to jedna z tych metod na zapobieganie ciąży, które zaczynają w ostatnich latach cieszyć się dużym zainteresowaniem. Produkt ten ma postać niewielkiego, plastikowego pręcika o długości kilku centymetrów. Umieszcza się go pod skórą wewnętrznej strony ramienia pacjentki. Skuteczność implantu antykoncepcyjnego wynika z zawartości hormonu, jakim jest progestagen. Jest on uwalniany stopniowo, dzięki czemu można systematycznie zabezpieczać się przed niechcianą ciążą.

Implant antykoncepcyjny. Dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Dla kogo jest odpowiedni implant antykoncepcyjny? Praktyka oraz przeprowadzane na przestrzeni lat badania pokazują, że implant antykoncepcyjny jest stosunkowo bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku kobiet w wieku od ok. osiemnastego do czterdziestego roku życia. Raczej nie zaleca się stosowania tej metody u Pań, które są starsze lub młodsze niż przedstawiony przedział wiekowy.

Implant antykoncepcyjny cena

Czy są przeciwwskazania do implantu antykoncepcyjnego? Podobnie jak w przypadku właściwie każdego innego środka stosowanego w szeroko pojętej medycynie – tak. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do stosowania implantu antykoncepcyjnego, to trzeba pamiętać przede wszystkim nadwrażliwości na substancje zawarte w implancie. To jednak nie wszystko, ponieważ nie zapewnia się skuteczności w przypadku kobiet borykających się np.:

  • chorobą zakrzepowo-zatorową (poważne zaburzenia układu krążenia),

  • nowotworami,

  • guzami wątroby,

  • chorobami wątroby,

  • Krwawieniem z dróg rodnych.

Implanty (w tym np. implanty antykoncepcyjne Wrocław) cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na wysoką skuteczność, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że:

  • jest to dość kosztowna usługa (kwestia „implant antykoncepcyjny cena” spędza niejednej kobiecie sen z powiek),

  • regularne stosowanie implantu antykoncepcyjnego może powodować skutki uboczne (o nich dowiesz się więcej za chwilę).