papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

pokój dla dziecka
Lifestyle

Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Pokój dla małego dziecka powinien być bardzo funkcjonalny oraz estetyczny. Stylem, który jest bardzo popularny w ostatnich latach jest styl skandynawski. Cechuje się on jasnymi kolorami i wrażeniem przytulności. Wnętrza urządzone zgodnie z tym stylem nie są przeładowane meblami i dodatkami, przez co wydają się schludne i czyste.
Ściany w pokoju dziecka urządzonego w stylu skandynawskim są malowane farbami na biało lub w innych rozbielonych odcieniach, na przykład w kolorze błękitu czy szarości. Jasne wnętrza sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Ściany pokoju dla dziecka mogą być również tapetowane. Nie zaleca się tapetowania wszystkich ścian, a jedynie jednej, głównej, która będzie przyciągać uwagę. Warto zwrócić uwagę na to, aby były to produkty wysokiej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty i przeznaczone do pokoi dziecięcych.
Podłogi w pokoju są również wykończone w jasnych barwach. Mogą to być zarówno panele podłogowe, jak i deski. Można położyć na nich dywan, który będzie stanowił miejsce zabaw.
Pokój dla dziecka powinien być funkcjonalny. Dlatego z rozwagą należy kompletować meble. Przede wszystkim powinny być one wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia. W pokoju dziecka powinna znaleźć się obszerna szafa na ubrania, mniejsza szafka na kosmetyki i inne potrzebne w pielęgnacji dziecka przybory, łóżeczko oraz przewijak. Do pokoju dziecka dobrze jest również wstawić wygodny fotel lub krzesło, na którym będzie mogła usiąść i karmić piersią mama. Istotne jest również odpowiednie oświetlenie, z jednej strony zapewniające dużo świtała, z drugiej nie męczące oczu, zwłaszcza w porach nocnych. Może to być na przykład mała lampka nocna.

Przeczytaj więcej na bedziemyrodzicami.pl