papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

zatrudnienie przez agencję
Praca

Zatrudnienie przez agencję – dlaczego warto?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się szukać pracy z pomocą specjalizującej się w tym agencji. Jest to dobra opcja. Jeżeli już od wielu miesięcy na własną rękę przeglądasz różne ogłoszenia o pracy i póki co nie trafiłeś na nic takiego, co mogłoby cię zainteresować, nawiąż kontakt z agencją i zobacz, czy przypadkiem ona nie znajdzie dla ciebie czegoś wartościowego. Zatrudnienie przez agencję ma swoje dobre strony. W ten sposób możesz szukać pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie zwykle zarabia się znacznie więcej.

Poprzez zarejestrowanie się do agencji pracy zyskujesz automatyczny dostęp do olbrzymiej ilości ogłoszeń o pracy. Twój pośrednik będzie ci je najprawdopodobniej podsyłać. Już podczas wstępnej rozmowy opowiesz o swoich mocnych stronach, umiejętnościach, doświadczeniu czy zdobytym wykształceniu, aby na tej podstawie pracownik agencji mógł wybierać dla ciebie najatrakcyjniejsze opcje z możliwych. Zaoszczędzisz sporo czasu. Zapoznasz się wyłącznie z tymi ofertami, z których rzeczywiście mógłbyś chcieć skorzystać. Agencje zazwyczaj proponują chętnym prace tymczasowe, jednakże zwykle istnieje taka opcja, aby po upływie określonego czasu i wykazaniu się w firmie, uzyskać stałe zatrudnienie i to bezpośrednio u swojego pracodawcy. To taki wstęp do kariery. Wielu Polaków rozpoczynało swoją działalność za granicą właśnie od wyjazdów organizowanych przez agencje, by później pójść już na swoje, zyskać normalny etat i osiąść na dobre w zupełnie innym kraju.

Rzadko kiedy jednak ta pierwsza praca zaoferowana przez agencję okazuje się później pracą stałą. Ma to swoje dobre strony. Zatrudnienie przez agencję pozwala ci na ciągłe zmiany miejsca pracy i zdobywanie coraz to większego doświadczenia. Nie powinieneś się tutaj ograniczać. Jeżeli tylko masz taką możliwość, sprawdź sam, jak wygląda praca w poszczególnych firmach i na zróżnicowanych stanowiskach. W każdym miejscu będziesz mógł nauczyć się czegoś zupełnie nowego. Nabyte umiejętności czy doświadczenie trafią do twojego życiorysu, dzięki czemu stanie się on bardziej atrakcyjny dla przyszłych pracodawców. Zwłaszcza doświadczenie jest teraz na wagę złota. Pracodawcy zawsze zwracają na nie uwagę.

Oczywiście po nawiązaniu współpracy z agencją nikt nie zmusi cię do zaakceptowania jednej z jej ofert. Na takiej współpracy niczego więc nie tracisz, a możesz wyłącznie sporo zyskać. To dobra opcja dla tych, którzy wciąż bezskutecznie próbują znaleźć dla siebie jakieś zatrudnienie. Czasami naprawdę warto szukać pracy z pomocą osób, które się na tym lepiej znają.