papelia.pl

papelia – dom, moda, zdrowie, zakupy

Peeling do ciała
Lifestyle

Peeling do ciała i jego wyjątkowe działanie

Nawet najlepsze kosmetyki pielęgnacyjne nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli nie zadbamy o odpowiednie przygotowanie naszej skóry do ich aplikacji. Dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o regularnym złuszczaniu martwego naskórka. Ten prosty zabieg doskonale przygotowuje nasze ciało do dalszych zabiegów. Sprawia, że skóra staje się jedwabiście gładka, bardziej jędrna i elastyczna, a przede wszystkim gotowa do absorpcji składników odżywczych zawartych w kosmetykach używanych do jej pielęgnacji. Dlaczego jeszcze peelingi do ciała są takie ważne i jakie korzyści wynikają z ich stosowania?

Peeling do ciała i jego cudowne właściwości

Jednym z najważniejszych zadań peelingu do ciała jest efektywne pozbycie się z wierzchniej warstwy skóry martwych komórek naskórka. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra nie tylko lepiej wygląda, ale jej kondycja jest również znacznie lepsza. Jednak to nie wszystkie z zalet, jakie przynoszą regularne peelingi do ciała. Okazuje się, że systematyczne złuszczanie obumarłych komórek skóry znacznie przyspiesza też procesy jej regeneracji. Korzyści ze stosowania preparatów złuszczających jest jednak znacznie więcej:

  • Skóra jest lepiej ukrwiona.

  • Znikają przebarwienia i drobne niedoskonałości.

  • Skóra staje się gładka i bardziej elastyczna.

  • Wyraźnie zmniejsza się cellulit.

  • Skóra jest świetnie przygotowana do kolejnych zabiegów.

Jak widać, regularne stosowanie peelingów do ciała ma wiele zalet i niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

Rodzaje peelingów do ciała i ich zastosowanie

Dostępne na rynku peelingi do ciała różnią się pomiędzy sobą intensywnością działania, grubością zawartych w nich drobinek złuszczających, a także konsystencją. Jedne z nich mają lekką, żelową formułę i zawierają drobne cząsteczki ścierające. Inne są gruboziarniste i charakteryzują się gęstą, kremową konsystencją. Niektóre peelingi mają dodatkowo działanie ujędrniające, a zadaniem poniektórych jest skuteczna walka z cellulitem. Choć różnic pomiędzy nimi jest wiele, jedno je łączy. Dzięki nim skóra ciała staje się aksamitnie gładka i gotowa do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak peelingu do ciała wybrać?

Peeling do ciała powoduje mechaniczne złuszczanie naskórka, co może nieco podrażniać skórę. Aby zniwelować ewentualne podrażnienia, należy wybrać kosmetyk wpasowujący się w potrzeby skóry. Przy skórze suchej delikatnej warto zdecydować się na peeling drobnoziarnisty, o lekkiej konsystencji. Preparaty gruboziarniste będą odpowiednie dla osób, które chcą poprawić jędrność i elastyczność skóry. Polecany jest także podczas kuracji wyszczuplających, a również przy cellulicie.